Najważniejsze błędy popełniane podczas sprzątania firm

Sprzątanie firmy to z pewnością bardzo istotny proces. W końcu dobrej klasy wysprzątana firma to nie tylko miejsce, w którym pracownicy lepiej się czują i wydajniej spełniają swoje obowiązki, lecz także miejsce, które jest wizytówką firmy. Jak przedstawiają się najważniejsze błędy podczas sprzątania biura?

1) użycie zwykłej chemii zamiast chemii profesjonalnej

Pierwszym błędem na pewno już jest tutaj użycie zwykłej chemii, którą stosuje się w domu zamiast środków specjalnie dedykowanych sprzątaniu biurowemu. Taki błąd zazwyczaj wiąże się z jedną, bardzo istotną sprawą – mianowicie więcej wydaje się pieniędzy i to zupełnie niepotrzebnie. Chemia profesjonalna jest nieporównywalnie bardziej wydajna.

Ponadto, takie profesjonalne środki czystości dedykowane są specjalnie właśnie różnego rodzaju powierzchniom biurowym, w których znajdują się przecież nieco inne biurka czy dywany niż w standardowym domu.

2) brak stosowania czyściw przemysłowych

Wielu osobom, szczególnie z małych firm, wydaje się, że przecież nie ma żadnego sensu inwestować w jakieś czyściwa przemysłowe, skoro pod ręką w każdym sklepie są ręczniki papierowe. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Przede wszystkim, ręczniki papierowe relatywnie wcale nie są takie tanie. Co więcej, niestety nie są tak wydajne i nie nadają się do wszystkich powierzchni, ponieważ zostawiają po sobie nieco pyłu, którzy przykładowo nie jest dobry dla urządzeń elektronicznych.

Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w profesjonalne czyściwa przemysłowe, tym bardziej że jest to inwestycja bardzo opłacalna finansowo.

3) brak stosowania chemii samochodowej

Częstym błędem jest także to, że różne firmy zapominają zupełnie o tym, że samochód jest niejako częścią firmy i także powinien być odpowiednio zadbany. Oznacza to konkretniej mówiąc, że konieczne jest zakupienie chemii samochodowej, która odświeży wnętrze i zewnętrze auta, a także doskonale wręcz zadba o jego pielęgnację.

Szczególnie godna polecenia jest tutaj chemia samochodowa TENZI. Jest ona bardzo wydajna, posiada różnorodne artykuły, przeznaczone do dokładnej pielęgnacji oraz czyszczenia, a także najzwyczajniej w świecie – nie jest bardzo kosztowna.

Podsumowując, wiedząc, jakie są najczęściej popełniane błędy w sprzątaniu firmy, warto już ich nie powielać i postawić na zakup odpowiednich środków i sprzętów.

Mity na temat środków sprzątających dla firm

Dzisiaj na w zasadzie absolutnie każdy temat funkcjonuje wiele różnych nieprawidłowych informacji. Jakie mity znajdują się w Internecie o środkach sprzątających dla firm?

1) Czyściwa przemysłowe i ręczniki papierowe to dokładnie te same rzeczy

Przede wszystkim, dość często pojawia się jeden mit, mówiący o tym, że w zasadzie czyściwa przemysłowe oraz ręczniki papierowe to jedno i to samo. Dodatkowo mówi się, że w zasadzie nie ma sensu kupowania żadnych specjalnych czyściw przemysłowych dla mniejszych firm – ręczniki papierowe w zupełności wystarczą tutaj.

Niemniej prawda prezentuje się nieco inaczej. Otóż należy podkreślić, że czyściwa przemysłowe tak naprawdę są czymś nieco innym niż ręczniki papierowe. Jest to w zasadzie pojęcie szersze, ponieważ czyściwa to także mogą być ręczniki, jednak przede wszystkim będą to rolki i ścierki, których wymienić można różne rodzaje. Mogą to być ścierki niepylne, niezostawiające po sobie nawet najmniejszego pyłu, doskonale nadające się do pomieszczeń, w których znajduje się sporo elektroniki, rolki przeznaczone specjalnie do gastronomii itp.

2) Hurtownia worków na śmieci potrzebna jest tylko dużym firmom

Mówi się także, że nie ma sensu, aby małe firmy zawracały sobie głowę hurtownią worków na śmieci. W końcu wystarczy im tylko jeden rodzaj worków na śmieci…

Oczywiście, to w zasadzie także nie jest prawda. Generalnie, jeśli jest to malutka firma, skupiająca dwójkę architektów, którzy potrzebują jednego kosza na papiery, to rzeczywiście jeden zwykły worek tu wystarczy. Jeśli jednak jest to mała firma medyczna, fryzjerska, czy też gastronomiczna to jednak konieczne będą już nieco inne rodzaje worków, w które trzeba się odpowiednio wcześnie zaopatrzyć.

3) Chemia samochodowa TENZI niczym nie różni się od zwykłej

Wiele mitów krąży także na temat chemii do samochodu. Przykładowo mówi się tutaj, że nie ma sensu inwestować w specjalne środki do czyszczenia samochodu, że przecież wystarczy po prostu zwykła chemia gospodarcza, jaką każdy ma w domu.

Oczywiście, nie jest to prawda. Trzeba tu na początku już określić dość stanowczo, że środki czystości, jakie posiadamy w domu, zupełnie nie nadają się do stosowania do aut. Konieczny jest tu zakup profesjonalnych środków, które dedykowane są odpowiednio karoserii, tapicerce itp.

Szczególnie wyróżnia się tu właśnie chemia samochodowa TENZI. To, co ją wyróżnia to fakt wysokiej jakości, dobrej ceny oraz różnorodność produktów przeznaczonych do czyszczenia i pielęgnacji auta.

Jaki sprzęt będzie powinna posiadać profesjonalna firma sprzątająca?

Dzisiaj popyt na profesjonalne usługi firm sprzątających jest coraz większy. W końcu każdy przedsiębiorca stawia obecnie na naprawdę bardzo estetyczną i ładną przestrzeń, a to z kolei wymaga pewnych działań. Pytanie jednak pojawia się, jaki sprzęt i jakie środki powinna mieć profesjonalna firma sprzątająca?

Chemia profesjonalna – najważniejsza sprawa

Najważniejszą kwestią jest stanowczo posiadania odpowiedniej chemii profesjonalnej. Taka firma sprzątająca nie może korzystać ze zwykłej chemii gospodarczej. Raz, że niestety może wówczas dojść do zniszczenia co bardziej specyficznych powierzchni w danym w biurze, a dwa – zasadniczo niestety nie jest to wcale wydajne ani opłacalne. Słowem, chemia profesjonalna, która dedykowana jest specjalnie magazynom czy pomieszczeniom biurowym, sprawdza się zasadniczo o wiele lepiej.

Czyściwa przemysłowe – bez nich ani rusz

Każda profesjonalna firma sprzątająca obowiązkowo także powinna posiadać odpowiednie czyściwa przemysłowe. Co się dokładniej kryje pod tym pojęciem? Otóż chodzi tu przede wszystkim o to, że naprawdę zmywanie powierzchni ścierkami wielorazowego użytku albo ręcznikiem papierowym jest nieekonomiczne i mało praktyczne.

Czyściwa przemysłowe w postaci rolek jednorazowego albo ścierek wielorazowego użytku czy też różne inne ich warianty, doskonale zmywają kurz i brud oraz są bardzo wydajne i ekonomiczne. Dodatkowo można tu wyróżnić specjalne czyściwa niepylące, przeznaczone do żywności itp.…

Worki na śmieci różnego pochodzenia – konieczne w pracy

Zdecydowanie konieczne w pracy są także worki na śmieci. Wydawać się to może całkiem banalną sprawą, niemniej, kiedy przejdziemy się do miejsca, jakim jest hurtownia worków na śmieci, to okazuje się, że tak naprawdę możliwości w tym zakresie jest całkiem sporo. Istnieją przykładowo specjalne worki na odpady medyczne, przemysłowe, worki na śmieci zapachowe, wiązane, różnej wielkości…

Chemia samochodowa TENZI – miły dodatek

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że firma zyskuje na profesjonalizmie oraz także na pewno na liczbie klientów w momencie, w którym inwestuje w profesjonalną chemię samochodową TENZI. Dzisiaj bowiem coraz więcej firm posiada samochody firmowe, a wiadomo – niewątpliwie są one wizytówką firmy, w którą warto inwestować. Dlatego też profesjonalne środki do czyszczenia i pielęgnacji zyskują na znaczeniu.

Różnorodność środków czyszczących do firmy

Każdy początkujący przedsiębiorca staje przed całkiem sporym zadaniem, a mianowicie wyboru odpowiednich środków do pielęgnacji i czyszczenia powierzchni w firmie, zakładzie pracy, czy też w służbowych autach. Okazuje się bowiem, że możliwości jest tutaj całkiem sporo…

Czyściwa przemysłowe – rodzaje

Na początek trzeba powiedzieć, że do sprzątania biura czy firmy najlepsze są czyściwa przemysłowe. Ich zaletą jest na pewno wydajność ekonomiczna, a także wygoda podczas czyszczenia. Jednak na rynku spotkać można obecnie bardzo różne rodzaje czyściw. Będą to czyściwa włóknikowe albo celulozowe, przeznaczone do branży gastronomicznej, do zakładów produkcyjnych, do biur… Możliwości jest wiele i warto zaopatrzyć się dokładnie w to, co jest potrzebne.

Chemia profesjonalna – dlaczego nie zwykła?

Następnie należy rozejrzeć się za profesjonalnymi środkami chemicznymi. Czym różni się taka chemia profesjonalna? Tu podobnie – jest ona bardzo ekonomiczna, a ponadto doskonale sprawdza się na powierzchniach biurowych.

Oczywiście na rynku znajdują się różnego rodzaju środki chemii profesjonalnej. Będzie to, chociażby chemia przeznaczona do zakładów produkcyjnych, do hali, do pomieszczeń, gdzie znajduje się wiele komputerów. Ponownie – bardzo istotny jest odpowiedni wybór środków. Kupując niedobraną chemię profesjonalną, możemy zaszkodzić swojej firmie.

Ręczniki papierowe – czy na pewno odpowiednie?

Jak to jest właśnie z tymi ręcznikami papierowymi? Czy warto w nie inwestować? Czy wystarczy tylko i wyłącznie chemia profesjonalna? Otóż okazuje się, że jak najbardziej warto stawiać także na ręczniki papierowe, niemniej nie do sprzątania, lecz dla pracowników – do wytarcia rąk czy przetarcia blatu, gdy rozleje się kawa. W takich momentach ręczniki papierowe są jednak zdecydowanie nieocenione.

Hurtownia worków na śmieci – jak dobrać odpowiednie worki?

Na koniec trzeba jeszcze powiedzieć nieco o tym, w jaki sposób dobrać odpowiednie worki do śmieci do firmy. Tutaj także każda hurtownia worków na śmieci ma w swoim asortymencie naprawdę całkiem sporo różnych modeli. Zasadniczo, jeśli sprawa dotyczy małej firmy, w której nie ma jakichś specyficznych rodzajów śmieci, to tak naprawdę można pomyśleć zaledwie o jednym rodzaju worków. Jeśli jednak jest to gabinet medyczny, salon fryzjerski, czy punkt gastronomiczny itp., to zdecydowanie konieczne jest pomyślenie nad nieco bardziej profesjonalnymi workami na śmieci, które będą nadawały się do różnego rodzaju odpadów.

Firma na błysk – jak to załatwić?

Czystość firmy niewątpliwie jest bardzo istotną kwestią zawsze i wszędzie. W końcu w czystym i uporządkowanym biurze nie tylko lepiej się pracuje – także klienci wówczas znacznie lepiej oceniają daną firmę. Pytanie jednak pojawia się – w jaki sposób można zadbać o czystość firmy?

Krok pierwszy – odpowiednia firma sprzątająca

Najczęściej trzeba po prostu zainwestować w dobrą firmę sprzątającą. Niemniej jednak wielu przedsiębiorców preferuje samodzielny zakup środków czyszczących oraz zatrudnienie osób, które będą pracowały tylko i wyłącznie w danej firmie. Przy takiej decyzji konieczne jest podjęcie pewnych zakupów. Jakich dokładniej?

Krok drugi – odpowiednie czyściwa przemysłowe

Na co dzień w domu wszystko najczęściej czyszczone jest za pomocą ręczników papierowych oraz ewentualnie ściereczek, w tym także takich wykonanych z ubrań, których już nie używamy. Niemniej nie jest to najlepszy pomysł w firmie. Przede wszystkim, trzeba zwrócić tu uwagę na fakt, że takie ręczniki z papieru zostawiają po sobie pewne drobinki, które niekoniecznie ładnie się prezentują, a ponadto niestety pewnym urządzeniom mogą nawet zaszkodzić. Dlatego też absolutnie konieczne jest zastosowanie profesjonalnych czyściw przemysłowych. Co tak naprawdę kryje się pod tą nazwą?

Otóż czyściwa przemysłowe tą to najczęściej rolki i ścierki. Są one jednak specjalnie produkowane tak, aby były ekonomiczne oraz aby dobrze czyściły różne powierzchnie, nie pozostawiając przy tym żadnych pyłków. Oczywiście, są one jednorazowego użytku, zatem nie trzeba ich prać czy dezynfekować. Warto jeszcze podkreślić, że obecnie na rynku istnieją różnego rodzaju czyściwa przemysłowe – przeznaczone specjalnie do gastronomii, zakładów produkcyjnych, niepylne, chłonne itp.

Krok trzeci – profesjonalna chemia do sprzątania

Aby biuro było naprawdę czyste, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej chemii przemysłowej. Takie środki produkowane są specjalnie na potrzeby firm i zakładów. Są w większych opakowaniach, bardziej wydajne, przystosowane do różnego rodzaju powierzchni. Świetnie sprawdzają się w różnych warunkach. Chemia profesjonalna to idealne rozwiązanie.

Krok czwarty – samochód na błysk

Dbając o biuro czy zakład, nie można także zapominać o samochodach firmowych. Nawet jeśli są to tylko samochody dostawcze, to jednak są one na swój sposób wizytówką firmy. Tu przyda się z pewnością chemia samochodowa TENZI. Pośród jej szerokiego asortymentu znajdą się zarówno środki mające służyć do pielęgnacji, jak i te przeznaczone do profesjonalnego czyszczenia różnych powierzchni.

Firma na najwyższym poziomie

Klienci stosują naprawdę bardzo różne kryteria oceny danej firmy. Sprawdzają ją pod kątem doświadczenia pracowników, opinii innych klientów…, ale także pod kątem czystości albo jej braku, jaki panuje w firmie. W związku z tym konieczne jest naprawdę, aby w pełni zadbać o porządek w biurze, na hali, czy także pośród samochodów firmowych.

Samochód firmowy – wizytówka każdej firmy

Na początek warto zacząć od samochodu firmowego. W końcu jest to wizytówka każdej firmy. W profesjonalnym zadbaniu o niego z pewnością pomoże chemia samochodowa TENZI. To, co trzeba o niej wiedzieć, to przede wszystkim fakt, że znajdują się tutaj naprawdę bardzo różnorodne artykuły. Jedne nadadzą karoserii piękny błysk, inne zaś zadbają o wygląd tapicerki w samochodzie, a jeszcze inne zabezpieczą przed korozją.

Podsumowując, zasadniczo chemia samochodowa TENZI doskonale poradzi sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami w autach, dodatkowo dbając przy tym o ich piękny wygląd.

Chemia profesjonalna – najlepsza dla biur

Tutaj koniecznie trzeba wspomnieć o jednej rzeczy, a mianowicie o tym, że do czyszczenia biur czy hal nie najlepiej sprawdzają się zwykłe środki czystości, jakie kupowane są w każdym sklepie. Niestety dość szybko okazuje się bowiem, że takie specyfiki są zupełnie nieprzydatne w przypadku większej powierzchni do sprzątania. Są nieekonomiczne i mało praktyczne w użytkowaniu. Co więcej, zasadniczo także nie sprzątają wcale tak dokładnie, jak powinny. Słowem, lepiej zdecydowanie sprawdza się tutaj chemia profesjonalna.

Czyściwa przemysłowe – doskonały dodatek

Trzeba jeszcze na koniec dodać, że zasadniczo także bardzo ważne jest to, aby stosować profesjonalne czyściwa przemysłowe do sprzątania biura. W końcu każdemu zapewne zależy na tym, aby biuro ładnie się prezentowało, a wszystkie sprzęty działały bez zarzutu i zbędnego opóźnienia. Tymczasem zwykłe ręczniki papierowe niestety zostawiają drobinki i pyłki po sobie. Ponadto, są one dość nieekonomicznym rozwiązaniem. Dlatego też zdecydowanie lepiej jest zainwestować w profesjonalne czyściwa przemysłowe – są one tańsze, a dodatkowo doskonale nadają się do zastosowania na każdej powierzchni.

Czyściwa przemysłowe a ręczniki papierowe

Sprzątanie firmy zdecydowanie nie jest tak prostym zadaniem, jakby się mogło to wydawać. Okazuje się bowiem, że potrzebne są specjalne środki czystości, w dużej ilości… A jak właśnie sprawa wygląda z czyściwami? Czy można zastosować zwykłe ręczniki papierowe, czy też nie jest to najbardziej rozsądnym pomysłem?

Czyściwa przemysłowe – ogólna charakterystyka produktu

Najbardziej popularne czyściwa przemysłowe to rolki oraz ściereczki. W wydaniu uniwersalnym można je z powodzeniem stosować do praktycznie każdej powierzchni w biurze. Niewątpliwie ich najważniejszymi zaletami jest to, że są one bardzo wydajne i ekonomiczne. Trzeba także wspomnieć o tym, że dzielą się one na różne rodzaje – można zakupić czyściwa przemysłowe wykonane z papieru, bawełny, czyściwa specjalnie przeznaczone do czyszczenia powierzchni elektronicznych itp. Możliwości jest naprawdę nieskończenie wiele. Każde czyściwo będzie chłonne, wydajne, doskonale osuszy powierzchnię, nie zapyli jej oraz jeśli będzie dobrze dobrane do danej powierzchni czy urządzenia – również można podkreślić, że cechuje je pełne bezpieczeństwo.

Ręczniki papierowe w firmie

Czy ręczniki papierowe to jest to samo, co czyściwa papierowe w firmie? Nie do końca. Ręczniki papierowe nie są tak wydajne i chłonne. Co jest jednak najważniejszą różnicą – niestety także nie do końca nadają się one do czyszczenia wielu powierzchni z uwagi na to, że zostawiają po sobie drobny pył, czego nie robią czyściwa papierowe. Oczywiście, nie oznacza to, że takie ręczniki papierowe zupełnie do niczego już się nie nadają. Można je z powodzeniem zastosować w łazienkach dla pracowników albo przy różnego rodzaju umywalkach. Generalnie są one lepszą opcją niż suszarki do rąk. Suszarki działają świetnie, jednak pod warunkiem, że osoba z nich korzystająca naprawdę suszy ręce do końca, nie zaś tylko do pewnego momentu, co robi większość osób. W takim wypadku ręcznik papierowy lepiej pomaga pozbyć się różnego rodzaju zabrudzeń i osuszyć dokładnie dłonie.

Chemia profesjonalna w firmie

Na sam koniec warto podkreślić, że w każdej firmie powinno również stosować odpowiednie środki czystości. Doskonale sprawdzi się tutaj chemia profesjonalna, która pasuje do absolutnie każdej firmy. Jest ona bardziej wydajna niż standardowa chemia do czyszczenia, a ponadto charakteryzuje się wyższym bezpieczeństwem i wygodą użytkowania.

Chemia profesjonalna – czemu warto jej używać?

Biuro musi być posprzątane – to rzecz oczywista i naturalna. Bałagan i brud w biurze niestety tylko i wyłącznie będą świadczyły na niekorzyść danej firmy. Czemu jednak warto użyć do sprzątania profesjonalnej chemii? Czy taka chemia różni się jakoś od zwykłych środków czystości?

Chemia profesjonalna a zwykła

Oczywiście, że tak. Przede wszystkim, trzeba mieć na uwadze to, że chemia profesjonalna dedykowana jest specjalnie właśnie do różnych miejsc pracy – biur, hal, apartamentów firmowych. Dostosowana jest zatem idealnie do mebli, jakie tam się znajdują.

Co więcej, jest w pełni bezpieczna – zarówno dla pracowników, jak i dla sprzętu czy dla dzieci, które mogą odwiedzać biuro.

Taka chemia profesjonalna również jest bardzo wydajna i ekonomiczna. Wiadomo – sprzątanie biur odbywa się codziennie, a co więcej – są to duże powierzchnie zatem, żeby było taniej, lepiej jest kupić profesjonalną chemię.

Czyściwa przemysłowe w firmie

Jak zaś sprawa wygląda z czyściwami przemysłowymi? Oczywiście tutaj trzeba także zadbać o odpowiednie czyściwa do sprzątania firmy. Najpopularniejsze czyściwa przemysłowe to rolki i ściereczki. Trzeba jednak w tym momencie podkreślić, że nie chodzi tu o klasyczne i zwykłe ręczniki papierowe. Takie rolki i ściereczki mają nieco inną strukturę – są znacznie bardziej wydajne i dobrze suszą oraz czyszczą różnego rodzaju powierzchnie. Są także oczywiście w pełni bezpieczne.

Czyściwa przemysłowe również cechuje to, że nie generują one nadmiaru kurzu i pyłu. Dzięki temu nie ma tu żadnego ryzyka, że sprzęt elektroniczny zniszczy się i zapyli.

Ręczniki papierowe wyższej jakości

Oczywiście jednak nie oznacza to, że ręczniki papierowe są już nieprzydatne. Jak najbardziej znajdują one zastosowanie w łazienkach oraz przy różnego rodzaju innych miejscach, gdzie pracownicy mogą wyczyścić sobie ręce. Trzeba jednak podkreślić, że zasadniczo nie są one stosowane do sprzątania na naprawdę dużą skalę. Ponadto, nawet mając w firmie suszarki do suszenia rąk w toaletach, powinno się zadbać także o to, aby pracownik miał możliwość wytarcia ich.